Gospel Joy | PRZEGLĄD CHÓRÓW GOSPELOWNIA 2018
23638
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-23638,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

GOSPELOWNIA TO

 • PRZEGLĄD CHÓRÓW odbywający się w ramach Drugiej Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu GOSPELOWNIA,
 • 1-dniowe wydarzenie dla chętnych chórów i zespołów wokalnych
 • możliwość prezentacji dorobku artystycznego zespołów
 • przesłuchanie przed Jury – doświadczonymi dyrygentami i solistami gospel z Canady i Polski
 • bezpośredni kontakt i możliwość konsultacji z członkami Jury
 • doskonalenie warsztatu amatorskich zespołów
 • wymiana doświadczeń pomiędzy dyrygentami
 • nawiązywanie nowych kontaktów oraz relacji z chórzystami z całej Polski
 • możliwość rozwoju zainteresowań muzyką i tematyką gospel
 • popularyzowanie i promocja przesłania Gospel (Ewangelii)
 • Zwycięski zespół wystąpi na koncercie finałowym MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH XVI Poznańskich Warsztatów Gospel o godz. 18:30.

TERMIN I MIEJSCE

KOSZTY

KONKURS - KIEDY I GDZIE?

Co:Konkurs chórów GOSPELOWNIA
Kiedy24 listopada 2018 r. (sobota)
GdzieSala kameralna (parter), Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1, im. Henryka Wieniawskiego, Solna 12, 61-001 Poznań

JAK DOJECHAĆ ?

By zaplanować dojazd można skorzystać z wyszukiwarki połączeń i rozkładów jazdy komunikacji poznańskiej: poznan.jakdojade.pl/ lub z aplikacji na smartfony JakDojade.

 

Rozkład jazdy oraz wszelkie komunikaty związane z komunikacją w Poznaniu można również sprawdzić na poznańskiej stronie MPK: http://www.mpk.poznan.pl/

KOSZTY PRZEGLĄDU CHÓRÓW

-> Cena zniżkowa:
Zapisy grupowe na PRZEGLĄD (min. 5 osób) – 5 zł/os (proszę wpłacać razem).

Obowiązuje chóry i zespoły biorące udział PRZEGLĄDZIE I W WARSZTATACH GOSPEL.

 

-> Cena normalna:
Zapisy grupowe na PRZEGLĄD (min. 5 osób) – 10 zł/os (proszę wpłacać razem).

Obowiązuje chóry i zespoły biorące udział tylko w PRZEGLĄDZIE CHÓRÓW.

 

UWAGA!
Zespoły, które będą brać udział i w PRZEGLĄDZIE CHÓRÓW i w WARSZTATACH GOSPEL uprzejmie prosimy zrobić dwa osobne przelewy (ze względów księgowych). W tytule za PRZEGLĄD prosimy wpisać” “WG Przegląd + nazwa grupy + za ile osób”.


Dane do przelewu:

Fundacja Pro Novis
Millenium Bank
32 1160 2202 0000 0000 3915 5151

 

W przypadku rezygnacji uczestnika wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.

 

Cena NIE ZAWIERA noclegu oraz wyżywienia.

 

Nie potwierdzamy indywidualnie wpłaty na konto – w przypadku wpłat dokonanych do 7 dni przed Warsztatami, prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia wpłaty.

Chcesz dowiedzieć się co będzie działo się podczas całego weekendu zajrzyj na stronę XVI Poznańskich Warsztatów Gospel – znajdziesz tam:
– informacje o kosztach uczestnictwa w warsztatach
– plan na sobotę i niedzielę
– namiary na polecane noclegi i catering
– szczegóły na temat koncertów finałowych i biletów.

JURY

AGNIESZKA „Baca” GÓRSKA-TOMASZEWSKA

„Baca” to dyrygentka poznańskiego chóru Gospel Joy, który prowadzi wytrwale od 1997 roku. Gospel to wielka pasja i styl jej życia, którym zaraża innych podczas koncertów i dziesiątek warsztatów, które prowadzi regularnie w całej Polsce. Wraz z chórem Gospel Joy, Agnieszka Górska-Tomaszewska ma na swoim koncie liczne sukcesy –m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gospel w Osieku, półfinał programu TVN „Mam Talent” w 2013 r. oraz występy z artystami takimi jak Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Mate.o, Mezo, New Life M.

Jest znana jako wulkan energii, pełna ciepła i uśmiechu oraz niegasnącego entuzjazmu. Z łatwością porywa publiczność do śpiewu i tańca – w jej towarzystwie po prostu nie da się wysiedzieć!

COREY BUTLER

Corey to utalentowany artysta z Kanady o licznych talentach i pomysłach. Jest dyrektorem muzycznym Toronto Mass Choir i producentem pierwszego świątecznego albumu chóru pt. “A Christmas Gift”. Corey pracuje także na York University, gdzie jest mentorem młodych muzyków. W 2010 roku wspólnie z Karen Burke stworzył sztukę pt. “Evolution of Gospel Music”. Mimo że gospel mocno wpływa na muzykę, którą tworzy, to Corey nie ogranicza się do niej – skomponował  muzykę i dyrygował także orkiestrami symfonicznymi.
Corey Butler był także aranżerem najnowszej płyty chóru Gospel Joy pt. „Napełniaj”. Płyta została wydana w 2017 r., a w plebiscycie portalu chrzescijanskiegranie.pl została uznana za płytę roku!

PLAN

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ

SOBOTA, 24 LISTOPADA 2018

11:0011:30rejestracja uczestników
11:3017:30próby i przesłuchania chórów
17:3018:00Tajna narada Jury i ogłoszenie wyników

REJESTRACJA OTWARTA

I. Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z opłatą rejestracyjną upływa 18 listopada 2018.

 

II. Chór powinien przesłać drogą mailową:

 

 1. Kompletnie wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA (informacja o chórze – podgląd)
 2. Wypełniony FORMULARZ REJESTRACJI na konkurs i warsztaty gospel (imienna lista uczestników – podgląd).
 3. Repertuar konkursowy – 5 utworów (imię i nazwisko kompozytora, długość trwania utworu – ta sama KARTA ZGŁOSZENIA).
 4. Link do nagrania chóru (nie starsze niż 3 lata – alternatywnie można przysłać CD lub mp3 na adres fundacji).
 5. Potwierdzenie przelewu opłaty rejestracyjnej (załącznik w mailu)
 6. Krótką historię chóru (do 10 zdań – ta sama KARTA ZGŁOSZENIA).
 7. Aktualną fotografię chóru (rozdzielczość zdjęcia 300 dpi).

 

III. Po otrzymaniu wszystkich dokumentów zgłoszenia chóru do udziału w przeglądzie, każdy zaakceptowany zespół otrzyma oficjalnie potwierdzenie udziału drogą elektroniczną (najpóźniej w ciągu 7 dni).

 

DO POBRANIA:

FORMULARZ REJESTRACJI 

KARTA ZGŁOSZENIA

(kliknij na odpowiedni dokument i zapisz)

WARUNKI UCZESTNICTWA

REJESTRACJA

REGULAMIN

 1. W przeglądzie GOSPELOWNIA mogą brać udział chóry amatorskie i bardziej profesjonalne.

 2. W przeglądzie będzie podział na kategorie wiekowe: dorośli + młodzież do lat 13 oraz dzieci w wieku 5-12 lat.

 3. Przesłany program przeglądu powinien obejmować 5 utworów (min. 3 utwory gospel lub wszystkie gospel) i nie może ulec zmianie.

 4. Podczas przesłuchania chór wykona 3 utwory: min. 2 utwory gospel, 1 może być inny gatunek albo również gospel, o łącznej długości nie przekraczającej 15 minut.

 5. Zespół będzie nagłośniony na sprzęcie zapewnionym i przygotowanym przez organizatorów.
 6. Zespół będzie mógł mieć krótką próbę nagłośnieniową tuż przed przesłuchaniem (max. 15 min.).

 7. Czas wykonywania programu nie powinien być krótszy niż 10 min. i nie dłuższy niż 15 minut. Po przekroczeniu górnego limitu czasu występ chóru może być przerwany.

 8. Prezentacje będzie oceniać powołane przez organizatorów Jury, złożone z dyrygentów gospel.

 9. Jury wyłoni zwycięzcę, może także przyznać wyróżnienia.

 10. Nagrodą główną jest niedzielny występ zwycięskiego zespołu podczas koncertu finałowego XVI Poznańskich Warsztatów Gospel.

 11. W przypadku wygrania przeglądu chórów, zwycięski zespół wykona 3 utwory podczas koncertu finałowego XVI Poznańskich Warsztatów Gospel MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH w niedzielę o godz. 18:30 (około 15 min).
 12. Jury zastrzega sobie prawo nie wybrania zwycięzcy, jeśli dojdzie do wniosku, że prezentacje uczestników nie osiągną odpowiednio wysokiego poziomu.
 13. Jury ocenia chóry biorąc pod uwagę następujące kryteria: ogólne przygotowanie, intonacja, dobór repertuaru i stopień trudności, interpretacja, choreografia i artystyczne walory wykonania.

 14. Decyzja jury jest ostateczna.

 15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania audiowizualnych zapisów sporządzonych podczas festiwalu.

 16. Przegląd chórów i przesłuchania odbędą się 24 listopada 2018 r. w sobotę podczas trwania warsztatów gospel. Każdy zespół w określonym czasie przystąpi do występu (nie dłuższym niż 15 min.)

 17. W przypadku przekroczenia maksymalnej liczby zespołów, które mogą być przesłuchane, organizator zamknie zapisy na przegląd chórów. Stosowna informacja pojawi się na stronie internetowej.

 18. Kolejność przesłuchań organizator będzie uzgadniał z zespołami indywidualnie

 19. Chóry zgłaszające się na warsztaty oraz na przegląd chórów mają zakaz spożywania alkoholu i innych używek w trakcie trwania wspomnianych wydarzeń.

 20. Organizator ma prawo skreślić z listy uczestników chóry, które nie dostosują się do warunków uczestnictwa (np. pkt. 19).

REJESTRACJA OTWARTA

Zgłoszenie grupowe dotyczy chórów (dorosłych i/lub młodzieży, dzieci) liczących minimum 5 osób (lub więcej:) )

 

W celu rejestracji chóru opiekun grupy powinien wypełnić oraz KARTĘ ZGŁOSZENIA oraz FORMULARZ REJESTRACJI, wpisując wszystkie konieczne dane, w tym nazwiska członków grupy i jej nazwę. Wypełnione dokumenty prosimy na początek przesłać na nasz e-mail: info@warsztatygospel.pl

 

Wpłaty w imieniu całej grupy prosimy dokonać na podane poniżej konto:

 

Dane do przelewu:
Fundacja Pro Novis, ul. Śnieżna 9a, 62-002 Suchy Las
nr konta: 3211 6022 0200 0000 0039 1551 51

 

Zespoły, które biorą udział i w PRZEGLĄDZIE CHÓRÓW i w WARSZTATACH GOSPEL uprzejmie prosimy zrobić dwa osobne przelewy (ze względów księgowych). W tytule za PRZEGLĄD prosimy wpisać” “WG Przegląd + nazwa grupy + za ile osób”.

 

UWAGA!

W związku z nową ustawą dotyczącą przetwarzania danych osobowych (RODO), aby dopełnić procesu rejestracji uczestnicy przeglądu zgłaszani grupowo zobowiązani są do dostarczenia w dniu rejestracji podpisanej klauzuli RODO tzw. zgody na przetwarzanie danych osobowych (treść poniżej). W przypadku grup oznacza to wydruk FORMULARZA REJESTRACJI i podpisanie własnoręcznie przez każdego uczestnika w miejscu „zgody”. Treść zgody zamieszczamy poniżej:

 

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację PRO NOVIS (Administrator),  z siedzibą w Suchym Lesie (62-002), ul. Śnieżna 9A, nr tel.: 780 186 820, e-mail: gospeljoy@gospeljoy.pl, w celach:

rejestracji na warsztaty, otrzymywania korespondencji/ tel. lub wiadomości sms o bieżącym oraz przyszłych wydarzeniach gospelowych, a także na przetwarzanie tych danych przez internetowy system rejestracji i program do masowej korespondencji emailowej.

Fundacja PRO NOVIS informuję, że udostępnienie Pana/Pani danych osobowych jest dobrowolne. Ma Pan/Pani prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, żądania zaprzestania lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego wobec przetwarzania swoich danych osobowych.

Data i podpis osoby”.

 

Uczestnicy poniżej 18 roku życia mogą zostać zarejestrowani grupowo, jednak wymagane jest, aby rodzic/opiekun prawny wyraził pisemną zgodę na uczestnictwo w przeglądzie, a także zgodę na przetwarzanie danych. Podczas rejestracji na miejscu w sobotę/niedzielę, każdy niepełnoletni uczestnik będzie musiał przedstawić wypełnione pisemko (zgodę), którą będziemy zbierać. Zgodę rodzica można pobrać TUTAJ.

KONTAKT

Zapytania związane z warsztatami lub przeglądem można kierować do biura fundacji:
Email: info@warsztatygospel.pl
tel. kom: 780-186-820

ORGANIZATOR PARTNERZY PATRONI

ORGANIZATOR

gospeljoyLOGOblack

PATRONI

gospel_box wp_hq
DTV_DOBRA_TELEWIZJA_logotyp_pion
klub-dobrej-muzyki
WTK_logotyp
TBN_2018_1

PARTNERZY

blooms_logo_2018
Sweet_Surrender
IKAR-LOGO-DUZE_2018
logo hmgastro2018
SzukajacBoga-01

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO