Gospel Joy | WARSZTATY GOSPEL PABIANICE 2018
23426
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-23426,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
  • 2-dniowe wydarzenie, które zmienia życie. To hasło towarzyszy nam nieprzerwanie już od 2003 roku.
  • Weekend pełen gospelowych dźwięków oraz przesłania Gospel (Ewangelii).
  • Nauka radosnych utworów gospel pod okiem charyzmatycznych instruktorów z UK i Polski.
  • 3-głosowa harmonia – utwory uczone są w sekcjach sopranów, altów i tenorów; przy akompaniamencie zespołu grającego przez 2 dni na żywo.
  • Utwory zarówno po polsku, jak i angielsku (nie trzeba znać angielskiego, teksty są tłumaczone w śpiewnikach, a wszystkie próby i koncert tłumaczone na bieżąco; nie ma nut – utwory są uczone wyłącznie ze słuchu; znajomość angielskiego będzie jednak na pewno ułatwieniem).
  • Wydarzenie otwarte dla każdego – młodzieży i dorosłych (bez przesłuchań wstępnych, dla amatorów i profesjonalistów, dla osób, które nigdy nie śpiewały, jak i dla tych, które chcą rozbudować swój warsztat muzyczny, bez względu na wiek) – historia pokazuje uczestników 13-letnich oraz 70-letnich.
  • Warsztaty gospel dla dzieci to osobne wydarzenie, które organizujemy w niektórych miastach – to 1 dzień z utworami gospel dla najmłodszych – dla dzieci od 5 do 12 roku życia.
  • Koncert finałowy przed kilkusetosobową publicznością, który jest zwieńczeniem weekendu pełnego mocy!

TERMIN I MIEJSCE

KOSZTY

WARSZTATY - KIEDY I GDZIE?

Co:Warsztaty Gospel w Pabianicach
Kiedy:12-13 maja 2018 r.
Gdzie warsztaty:Miejski Dom Kultury, ul. Tadeusza Kościuszki 14, 95-200 Pabianice
Gdzie próba generalna:jw.
Gdzie koncert finałowy:jw.

Ul. Tadeusza Kościuszki 14, 95-200 Pabianice

KOSZTY WARSZTATÓW

Ceny promocyjne obowiązujące do 31 marca 2018 r.:

Zapisy indywidualne – 40 zł/os

Zapisy grupowe (min. 5 osób) – 30 zł/os

Ceny promocyjne obowiązują tylko przy jednoczesnym zgłoszeniu oraz wpłacie na konto Fundacji do dnia 31 marca 2018 r.

 

UWAGA!
Warsztaty realizowane są w ramach projektu zakładającego priorytetowe traktowanie zgłoszeń z Pabianic i okolic. Możliwe jest więc, że grupy liczące ponad 10 osób spoza Pabianic, będą przyjmowane w drugiej kolejności.

 

Ceny regularne od 1 kwietnia 2018 r.:

Zapisy indywidualne – 50 zł/os.

Zapisy grupowe (min. 5 osób) – 40 zł/os.

 

Numer konta, na które należy dokonywać wpłat za udział w Warsztatach Gospel:

Fundacja Pro Novis
Millenium Bank

32 1160 2202 0000 0000 3915 5151

 

UWAGA!
W przypadku rezygnacji uczestnika wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
Cena NIE ZAWIERA noclegu, ani wyżywienia.
Nie potwierdzamy indywidualnie wpłaty na konto, a w przypadku wpłat dokonanych do 7 dni przed Warsztatami, prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia wpłaty.

WEJŚCIÓWKI NA KONCERT FINAŁOWY (NIEDZIELA)

Udział w koncercie finałowym jest bezpłatny – jednak wejście gości na koncert będzie możliwe tylko za okazaniem darmowej wejściówki (którą można rezerwować podczas rejestracji). Liczba wejściówek jest ograniczona. W związku z tym pierwszeństwo korzystania z wejściówek mają uczestnicy odbierający je dla swoich gości. Uczestnicy warsztatów wejściówek nie potrzebują, gdyż tego wieczoru będą Artystami!

INSTRUKTORZY

MUZYCY

AGNIESZKA „Baca”
GÓRSKA-TOMASZEWSKA

„Baca” to dyrygentka poznańskiego chóru Gospel Joy, który prowadzi wytrwale od 1997 roku. Gospel to wielka pasja i styl jej życia, którym zaraża innych podczas koncertów i dziesiątek warsztatów, które prowadzi regularnie w całej Polsce.

Wraz z chórem Gospel Joy, Agnieszka Górska-Tomaszewska ma na swoim koncie liczne sukcesy –m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gospel w Osieku, półfinał programu TVN „Mam Talent” w 2013 r. oraz występy z artystami takimi jak Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Mate.o, Mezo, New Life M.

W 2010 roku „Baca” założyła także Kids oraz Teens Gospel Joy – chóry, które popularyzują muzykę gospel również wśród dzieci i młodzieży. Rozpoczęła także gospelową działalność chórów dla dzieci w kilku szkołach w okolicy Poznania.

Agnieszka sprawdziła się także dwukrotnie jako chórmistrzyni w programie „Bitwy na Głosy” (TVP2) w poznańskich drużynach Mezo (2012 r.) oraz Libera (2013 r.).

Jest znana jako wulkan energii, pełna ciepła i uśmiechu oraz niegasnącego entuzjazmu. Z łatwością porywa publiczność do śpiewu i tańca – w jej towarzystwie po prostu nie da się wysiedzieć!

UWAGA!

W minionym roku została wydana kolejna płyta chóru Gospel Joy “Napełniaj”! W wyniku głosowania na portalu chrześcijańskiegranie.pl została uznana płytą 2017 roku! Wśród uczonych utworów pojawią się też piosenki z tego albumu.

EMMA O'CONNOR
(UK)

Mama Emmy zawsze mówiła, że od samego urodzenia Emma śpiewała… i że do teraz nie przestała! Śpiew i nauka śpiewu to jest jej pierwsza miłość. Wyposażanie ludzi, by mogli odważnie śpiewać i osiągać swój potencjał, to jest jedno z najlepszych uczuć, jakie towarzyszy jej, jako nauczycielce wokalu. Zaczynała od śpiewu w kościelnym chórze, szkolnych występach, Emma miała też błogosławieństwo i możliwość śpiewać na specjalnych wydarzeniach takich jak np. ślubach, w teatrze, oraz chrzcinach (błogosławieństwo dzieci). Wkrótce rozpoznała swoje zamiłowanie i pasję do muzyki i zdecydowała się tym darem dzielić poprzez naukę śpiewu. Emma jest piosenkarką sesyjną i nauczycielem śpiewu od wielu już lat, miała okazję i to błogosławieństwo, by śpiewać obok takich znakomitości ze świata muzyki jak np. Mary Wilson (The Supreme), Papa San (Gospel Reggae), Twinkie Clarke (Gospel), Marvia Providence (Gospel), Joss Stone (Pop), Susan Boyle (Pop). Ostatnie projekty, w które była zaangażowana w minionych latach to np. Współproducentka albumu UK Gospel (2011); trener wokalny dla uczestników, którzy dostali się do półfinału programu „ Apollo Theatre – Harlem NY 2010”; dyrektor wokalny dla LCCW – Watford Community Choir Watford; wielokrotnie jako juror podczas „Festival4stars UK”, a także jest liderem w chórze UPMASS w swojej sekcji głosu, podczas tras koncertowych po Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Maya Angelou napisała kiedyś: „Ptak nie śpiewa, dlatego, że zna odpowiedź, śpiewa, ponieważ ma piosenkę”

MATEUSZ GULEWICZ
pianista

Pianista, aranżer, kompozytor i producent. Jest absolwentem szkoły muzycznej I i II st. w klasie fortepianu, w tym ostatnie 3 lata w klasie fortepianu jazzowego. Posiada dyplom licencjacki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu specjalność fortepian jazzowy, a obecnie studiuje na ostatnim roku studiów magisterskich specjalność Kompozycja z Aranżacją. Tajniki muzyki rozrywkowej zdobywał u wybitnych pianistów, aranżerów i kompozytorów muzyki jazzowej jak dr Piotr Kałużny, dr Wojciech Olszewski czy dr Krzysztof Dys. Swoje pasje rozwija również w domowym studiu muzycznym, w którym na co dzień zajmuję się produkcją, aranżacją i kompozycją. Interesuje się szeroko pojętą muzyką komputerową, akustyką i nowymi technologiami. Od 9 lat regularnie współpracuje z takimi zespołami jak Sybilla Sobczyk Group, Bardabusz Orkiestra, Jazz Riders, Big-Band Akademii Muzycznej w Poznaniu, Smutne Piosenki i wieloma innymi.

WOJCIECH ROSZAK
basista

Student katedry Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie gitary basowej. Zafascynowany od zawsze niskimi częstotliwościami, przygodę z muzyką zaczął w 2009r. Niespełna cztery lata intensywnej, samodzielnej nauki pozwoliły mu pomyślnie zdać egzamin na Akademii Muzycznej i rozpocząć zawodową karierę muzyka. W 2013 roku, razem z Sekstetem Kamila Piotrowicza, wystąpił na RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Obecnie współpracuje z Gospel Joy oraz Poznańską Sceną Młodych. Interesuje się szeroko pojętą muzyką jazzową, soul, R&B. Jego drugą wielką pasją są samochody, szczególnie te, które mają przynajmniej tyle lat co on sam.

PIOTR KRAŚNER
perkusista

Absolwent perkusji na Akademii Muzycznej w Poznaniu, obecnie student Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie perkusji jazzowej. Laureat 2 miejsca na Big-Band Festiwalu 2016 w Nowym Tomyślu i 3 w 2017 r. Współpracuje z chórem Gospel Joy, DK Big-Band, Nigeryjskim wokalistą Osoka oraz udziela się sesyjnie i studyjnie w wielu innych projektach. Na koncie ma współpracę z takimi artystami jak Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen, Dave Daniel, Ray Sidney, Natalia Nykiel, Kasia Moś, Aga Czyż, czy topowy kanadyjski pianista Corey Butler, z którym w 2016 roku nagrał płytę Gospel Joy live. Specjalizuje się w muzyce hip-hop, soul, pop, gospel oraz elektronicznej i klubowej. Jest nauczycielem perkusji w szkole podstawowej w Poznaniu, prowadzi warsztaty i pokazy na terenie całego kraju. Po godzinach pasjonat wędkarstwa i mieszanych sztuk walki.

PLAN WARSZTATÓW

POSIŁKI

Drodzy Uczestnicy krótko informujemy, że plan warsztatów może ulec nieznacznym zmianom i dotyczy to głównie drugiego dnia ze względu na próbę generalną oraz przygotowania do koncertu finałowego.

SOBOTA, 12 MAJA 2018 R.
8:309:00rejestracja uczestników
9:0011:00I warsztat gospel
11:0011:30przerwa
11:3013:00II warsztat gospel
13:0014:30przerwa obiadowa
14:3016:00III warsztat gospel
16:0016:30przerwa
16:3018:00IV warsztat gospel
18:0018:15krótka przerwa techniczna
18:1519:15otwarty wieczór uwielbienia (dla wszystkich chętnych)
NIEDZIELA, 13 MAJA 2018 R.
9:3011:30V warsztat gospel
11:3012:00przerwa
12:0014:00VI warsztat gospel
14:0015:15przerwa obiadowa
15:1516:15próba generalna przed koncertem
16:1517:00przerwa techniczna
17:0018:30koncert finałowy

W planie warsztatowym przewidujemy przerwy kawowe, podczas których będzie możliwość zakupu kawy, herbaty oraz drobnych słodkości w dystrybutorach w Miejskim Osrodku Kultury.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

KONCERT FINAŁOWY

WIECZÓR UWIELBIENIA

ZAPISY INDYWIDUALNE

REJESTRACJA JEST OTWARTA

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Wiek (wymagane)

Twój adres email (wymagane)

Województwo (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Śpiewam w głosie (wymagane)

Skąd dowiedziałaś /-eś się o Warsztatach Gospel? (wymagane)

Zgoda rodzica (niepełnoletni uczestnik)? (wymagane)

Proszę o rezerwację wejściówki dla gości na koncert finałowy? (wymagane)

Kupon


ZAPISY GRUPOWE

REJESTRACJA JEST OTWARTA

Zgłoszenie grupowe dotyczy zorganizowanych grup uczestników (dorosłych i/lub młodzieży) liczących minimum 5 osób (lub więcej:) )

W celu rejestracji grupy prosimy pobrać formularz rejestracyjny (należy pobrać go klikając TUTAJ). Opiekun grupy powinien wypełnić formularz wpisując wszystkie konieczne dane w tym nazwiska członków grupy i jej nazwę.

Wypełniony formularz prosimy przesłać na nasz e-mail: info@warsztatygospel.pl
Wpłaty w imieniu całej grupy prosimy dokonać na podane poniżej konto. Po otrzymaniu zgłoszenia grupowego w ciągu 7 dni zostanie wysłane potwierdzenie mailowe.

 

Dane do przelewu:
Fundacja Pro Novis, ul. Śnieżna 9a, 62-002 Suchy Las
nr konta: 3211 6022 0200 0000 0039 1551 51
W tytule przelewu/wpłaty prosimy podać imię i nazwisko lub nazwę grupy oraz dopisek „WG PAB + nazwa grupy”.

 

UWAGA!
Warsztaty realizowane są w ramach projektu zakładającego priorytetowe traktowanie zgłoszeń z Pabianic i okolic. Możliwe jest więc, że grupy liczące ponad 10 osób spoza Pabianic, będą przyjmowane w drugiej kolejności.

Uwaga – dotyczy zapisów indywidualnych i grupowych!

Uczestnicy poniżej 18 roku życia mogą się rejestrować w systemie on-line jednak wymagane jest, aby rodzic/opiekun prawny wyraził pisemną zgodę na uczestnictwo w Warsztatach. Podczas rejestracji na miejscu w sobotę każdy niepełnoletni uczestnik będzie musiał przedstawić wypełnione pisemko (zgodę), którą będziemy zbierać. Zgodę rodzica można pobrać TUTAJ.

Wypełnienie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika warsztatów na przetwarzanie przez Fundację Pro Novis zawartych w nim danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. Dz. U. 133, poz. 833.

DO POBRANIA

Jeśli podobają się Tobie nasze Warsztaty, to rozpowszechniaj informacje o nich: wklej plakat/banerek w poście na FB albo użyj w swoich wpisach na forach czy blogach albo… użyj w inny, pozytywnie odkrywczy sposób.

 

Jeżeli będziesz chciał ściągnąć materiały, to kliknij na wybrany (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz „Zapisz grafikę jako…”)

Facebook – zdjęcie w tle

Facebook – post

KONCERT FINAŁOWY (NIEDZIELA)

Zwieńczeniem warsztatów będzie uroczysty koncert finałowy. Podczas koncertu każdy uczestnik warsztatów staje się członkiem wielkiego chóru gospel – będzie to na pewno ogromne przeżycie zarówno dla chórzystów, jak i dla ich rodziców czy zaproszonych gości.

 

Przerwa techniczna tuż przed koncertem to czas wytężonej pracy ekipy scenicznej oraz czas na ostatnie ustawienia sprzętu. Właśnie z powodu tych działań będziemy wpuszczać widzów na salę koncertową dopiero około 15 minut przed rozpoczęciem koncertu – tj. około godziny 16:45. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

WIECZÓR UWIELBIENIA (SOBOTA)

Czym jest wieczór uwielbienia:

Kolejnym punktem warsztatów jest sobotni wieczór uwielbienia, który poprowadzą wolontariusze ekipy organizacyjnej – przygotują bardziej znane piosenki po polsku. Spodziewamy się, że będzie to wspaniały czas z Bogiem i ludźmi, w którym wspólnie śpiewem i w radosnej atmosferze będziemy oddawać chwałę Bogu. Przypominamy, że wieczór uwielbienia jest otwarty dla każdego (nie ma żadnych wejściówek) i dlatego, Drodzy Uczestnicy Warsztatów, możecie śmiało zapraszać swoich znajomych. Zachęcamy – to będzie dobry czas! Do zobaczenia!

ORGANIZATOR WSPÓŁORGANIZATOR PARTNER

ORGANIZATOR

PARTNER