Gospel Joy | WARSZTATY GOSPEL POZNAŃ 2015
20487
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-20487,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

WARSZTATY GOSPEL TO

  • 2-dniowe wydarzenie, które zmienia życie. To hasło towarzyszy nam nieprzerwanie już od 2003 roku
  • weekend pełen gospelowych dźwięków oraz przesłania Gospel (Ewangelii)
  • nauka radosnych utworów gospel pod okiem charyzmatycznych instruktorów z USA, UK i Polski
  • 3-głosowa harmonia – utwory uczone są w sekcjach sopranów, altów i tenorów; przy akompaniamencie zespołu grającego przed 2 dni na żywo
  • utwory zarówno po polsku, jak i angielsku (nie trzeba znać angielskiego, teksty są tłumaczone w śpiewnikach, a wszystkie próby i koncert tłumaczone na bieżąco; nie ma nut – utwory są uczone wyłącznie ze słuchu; znajomość angielskiego będzie jednak na pewno ułatwieniem)
  • wydarzenie otwarte dla każdego – młodzieży i dorosłych (bez przesłuchań wstępnych, dla amatorów i profesjonalistów, dla osób, które nigdy nie śpiewały, jak i dla tych, które chcą rozbudować swój warsztat muzyczny, bez względu na wiek) – historia pokazuje uczestników 13-letnich oraz 70-letnich
  • warsztaty gospel dla dzieci to osobne wydarzenie, które organizujemy w niektórych miastach – to 1 dzień z utworami gospel dla najmłodszych – dla dzieci od 5 do 12 roku życia.
  • koncert finałowy przed kilkusetosobową publicznością, który jest zwieńczeniem weekendu pełnego mocy!

TERMIN I MIEJSCE

KOSZTY

WARSZTATY - KIEDY I GDZIE?

Co:XIII Poznańskie Warsztaty Gospel
Kiedy14-15 listopada 2015 r.
Gdzie warsztatySala koncertowa Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza przy ul. Solnej 12 w Poznaniu. http://www.posm2st.poznan.pl/
Gdzie próba generalnaCentrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu. www.put.poznan.pl
Gdzie koncert finałowyCentrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu.

JAK DOJECHAĆ

Na warsztaty Szkoły Muzycznej:
Środek transportu:Do:
Autobus 51 Z dworca głównego w Poznaniu PRZYSTANEK: POZNAŃ GŁÓWNY (obok City Center, przy peronie 1)PRZYSTANEK: SOLNA, jedzie 8 minut.
Autobus 60 Ze StrzeszynaPRZYSTANEK: SOLNA
Autobus 63 Z GórczynaPRZYSTANEK: SOLNA
Na koncert na Politechnikę:
Środek transportu:Do:
Tramwaje: 4,5,13 i 16 Z centrum, PRZYSTANEK: MOST TEATRALNY LUB FREDRYPRZYSTANEK: POLITECHNIKA
Tramwaje: 4 i 17 Z Ronda Śródka, PRZYSANEK: RONDO ŚRÓDKANależy wysiąść na przystanku Politechnika i iść w lewo (5 minut pieszo), mijając korty tenisowe i boiska, aż do głównego budynku Politechniki – Centrum Wykładowego.
Ze Szkoły Muzycznej na Politechnikę:
Środek transportu:Do:
Tramwaje: 4 i 17 Z centrum, PRZYSTANEK: PLAC WIELKOPOLSKIPRZYSTANEK: BARANIAKA Dojazd zajmuje 8 minut (i stamtąd 5 min pieszo w prawo do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej).

By zaplanować dojazd można skorzystać z wyszukiwarki połączeń i rozkładów jazdy komunikacji poznańskiej: poznan.jakdojade.pl/ lub z aplikacji na smartfony JakDojade.

KOSZTY WARSZTATÓW

Ceny promocyjne obowiązujące do 14 października 2015 r.:

Zapisy indywidualne – 80 zł/os

Zapisy grupowe (min. 5 osób) – 70 zł/os

Maxi Grupa (min. 10 osób) – 60 zł/os (przy zapisach Maxi Grupy – 1 osoba ma wstęp wolny, np. opiekun)

 

Ceny regularne po 14 października 2015 r.:

Zapisy indywidualne – 90 zł/os.

Zapisy grupowe (min. 5 osób) –80 zł/os.

Maxi Grupa (min. 10 osób) – 70 zł/os.

 

Numer konta, na które należy dokonywać wpłat za udział w Warsztatach Gospel:

Fundacja Pro Novis
Millenium Bank

32 1160 2202 0000 0000 3915 5151

UWAGA!
W przypadku rezygnacji uczestnika wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
Cena NIE ZAWIERA noclegu oraz wyżywienia (możliwość zamówienia obiadu na miejscu).
Nie potwierdzamy indywidualnie wpłaty na konto – w przypadku wpłat dokonanych do 7 dni przed Warsztatami, prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia wpłaty.

BILETY NA WIECZÓR UWIELBIENIA (SOBOTA)

Bilety: 10 zł
(do nabycia w kawiarni Sweet Surrender, ul. Krasińskiego 1 oraz w trakcie Warsztatów)

Dla uczestników Warsztatów: wstęp wolny

BILETY NA KONCERT FINAŁOWY (NIEDZIELA)

Dzieci do 6 roku życia – wstęp wolny

Bilet ulgowy (do 13 r.ż.) – 5 zł/os.

Bilet normalny (od 14 r.ż.) – 15 zł/os.

Dzieci uczestniczące w niedzielnych Warsztatach Gospel dla Dzieci otrzymują 1 bilet dla rodzica lub opiekuna.

Bilety można nabyć tylko podczas trwania Warsztatów oraz przed koncertem finałowym (do momentu ich wysprzedania).

INSTRUKTORZY

MUZYCY

AGNIESZKA „Baca” GÓRSKA-TOMASZEWSKA

„Baca” to dyrygentka poznańskiego chóru Gospel Joy, który prowadzi wytrwale od 1997 roku. Gospel to wielka pasja i styl jej życia, którym zaraża innych podczas koncertów i dziesiątek warsztatów, które prowadzi regularnie w całej Polsce.

Wraz z chórem Gospel Joy, Agnieszka Górska-Tomaszewska ma na swoim koncie liczne sukcesy –m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gospel w Osieku, półfinał programu TVN „Mam Talent” w 2013 r. oraz występy z artystami takimi jak Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Mate.o, Mezo, New Life M.

W 2010 roku „Baca” założyła także Kids oraz Teens Gospel Joy – chóry, które popularyzują muzykę gospel również wśród dzieci i młodzieży. Rozpoczęła także gospelową działalność chórów dla dzieci w kilku szkołach w okolicy Poznania.

Agnieszka sprawdziła się także dwukrotnie jako chórmistrzyni w programie „Bitwy na Głosy” (TVP2) w poznańskich drużynach Mezo (2012 r.) oraz Libera (2013 r.).

Jest znana jako wulkan energii, pełna ciepła i uśmiechu oraz niegasnącego entuzjazmu. Z łatwością porywa publiczność do śpiewu i tańca – w jej towarzystwie po prostu nie da się wysiedzieć!

TYREE MORRIS (USA)

Na Warsztatach Gospel wystąpi jako główny instruktor oraz dyrygent koncertu finałowego. Gość ze Stanów podzieli się z uczestnikami swoją życiową pasją i szerokim gospelowym doświadczeniem. Będą towarzyszyć mu solistki oraz pianistka zespołu Hearts of Worship z Denver, Colorado. Czarnoskórzy, pełni energii, radości i otwartości muzycy, niemal od dziecka wychowywali się wśród dźwięków muzyki Gospel, co łatwo zauważyć.

Tyree Morris wspólnie z zespołem Tyree Morris & Hearts of Worship występują na festiwalach muzycznych, w kościołach i na konferencjach w całych Stanach Zjednoczonych. Elektryzujące współczesne dźwięki mieszkają z rapem, R&B, retro-funk, jazz i neo-soul, tworząc niezapomniany spektakl angażujący publiczność, pełen tańca, dający wolność i życie.

W 2009 r. Tyree Morris & Hearts of Worship wydali płytę „The Chronicles of Praise and Worship”, która miała zasięg ogólnokrajowy w USA, a w 2012 r. ukazała się kolejna płyta “We Declare”, coraz bardziej znana i lubiana także w Europie (do nabycia podczas Warsztatów Gospel).

Zobacz teledysk Tyree Morris & Heart of Worship

JAKUB WILCZEK
pianista

Absolwent Akademii Muzycznej (teoria muzyki) w Poznaniu. Przez lata śpiewał w wielu poznańskich chórach, m.in. w chórze Akademii Muzycznej, w chórze Uniwersytetu Adama Mickiewicza a także w zespole Audiofeels. Od wielu lat związany jest ze środowiskiem muzyki gospel akompaniując chórzystom podczas warsztatów. Prywatnie jest mężem i ojcem, a rodzina jest dla niego największym spełnionym marzeniem.

ARTUR RAPACZ
perkusista

Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Gatunkami jakie go interesują są Funk, Gospel, Pop, Rock i Soul. Współpracuje między innymi z chórem Gospel Joy (półfinaliści Mam Talent), Warsztatami Gospel odbywającymi się w całej Polsce oraz z Agnieszką Czyż w jej solowym projekcie. Naucza gry na perkusji w prywatnych szkołach w Poznaniu oraz udziela się w działalności kilku agencji artystycznych na terenie Wielkopolski. Miał okazje zagrać na scenie z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak i Natalia Niemen oraz z wieloma zagranicznymi artystami muzyki gospel np. Brian Fentress, Karen Burke, David Stevens, Ruth Waldron, Dave Daniel i Peter Francis.

HELTON SANTOS
basista

Helton rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku 16 lat, ucząc się z książek, płyt i stron internetowych. Zawsze marzył o tym by zostać profesjonalnym muzykiem. Aby to osiągnąć, w całości poświęcił się doskonaleniu swojego warsztatu. W 2009 roku wakacje w Polsce zaowocowały przenosinami do tego pięknego kraju, w którym Helton kontynuuje swoją karierę jako muzyk, grając z Gospel Joy, ReGeneration, Groovetime i ośmioma innymi projektami. Ostatnio współpracuje z Sony Music Poland oraz koncertuje i gra wraz Grzegorzem Hyżym.  W kręgu zainteresowań Heltona znajduje się muzyka instrumentalna, w szczególności Bossa Nova, Jazz, Blues, Gospel i Pop Rock. Jako basista i gitarzysta, Helton w swoich utworach miesza kreatywność z emocjonalnością, tworząc wspaniałe dzieła sztuki.

PLAN WARSZTATÓW

NOCLEGI I POSIŁKI

Drodzy Uczestnicy krótko informujemy, że plan warsztatów może ulec nieznacznym zmianom i dotyczy to głównie drugiego dnia ze względu na próbę generalną oraz przygotowania do koncertu finałowego.

SOBOTA, 14 LISTOPADA 2015 R.

8:309:00rejestracja uczestników
9:0011:00I warsztat gospel
11:0011:30przerwa
11:3013:00II warsztat gospel
13:0014:30przerwa obiadowa
14:3016:00III warsztat gospel
16:0016:30przerwa
16:3018:00IV warsztat gospel
18:0019:30przerwa techniczna
19:3020:30koncert uwielbienia w wykonaniu Gospel Joy

NIEDZIELA, 15 LISTOPADA 2015 R.

9:3011:30V warsztat gospel
11:3012:00przerwa
12:0013:30VI warsztat gospel
13:3015:00przerwa obiadowa
15:0016:15próba generalna przed koncertem
16:1517:00przerwa techniczna (w tym próba dzieci)
17:0019:00koncert finałowy

Specjalnie dla uczestników XIII Poznańskich Warsztatów Gospel przygotowaliśmy możliwość noclegu w hostelu w samym centrum miasta.

Cinnamon Hostel – ul. Gwarna 10 (w bramie)

http://www.cinnamonhostel-poznan.infoturystyka.pl/

 

Nocleg w pokojach wieloosobowych: 9 os, 8 os i 4 os – wszystkie w cenie 35 zł./os (na hasło „Warsztaty Gospel”). Śniadanie w cenie.

Rezerwacji należy dokonać do 7.11.2015 na hasło „Warsztaty Gospel” (wówczas przysługuje specjalna cena 35 zł) mailowo lub telefonicznie bezpośrednio w hostelu: poznan@cinnamonhostel.com / 61 8 51 57 57. Po 7.11. 2015 r. nie gwarantujemy wolnych miejsc.

W planie warsztatowym przewidujemy przerwy kawowe (szczegóły tutaj), podczas których będzie możliwość zakupu kawy, herbaty oraz drobnych słodkości.

 

Będzie również przerwa obiadowa, podczas której będzie można zjeść ciepły posiłek zamówiony wcześniej podczas rejestracji. W tym roku obsługiwać nas będzie sprawdzona i smaczna “KUCHNIA SMAKÓW”, która przywiezie do nas zestawy obiadowe. Każdego dnia będzie do wyboru danie mięsne lub danie wegetariańskie w cenie 10 zł za zestaw.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

KONCERT FINAŁOWY

WIECZÓR UWIELBIENIA

ZAPISY INDYWIDUALNE

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA

ZAPISY GRUPOWE

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA

KONCERT FINAŁOWY

Koncert będzie zakończeniem całych Warsztatów, a wystąpią w nim wszyscy uczestnicy: dzieci i dorośli. Wzorem lat ubiegłych koncert rozpocznie chór dziecięcy, który zaprezentuje to, czego dzieci nauczyły się na niedzielnych warsztatach. Będzie to na pewno ogromne przeżycie zarówno dla chórzystów, jak i dla ich rodziców czy zaproszonych gości.

Bilety będzie można nabyć tylko podczas trwania warsztatów w sobotę i niedzielę oraz przed koncertem (do momentu ich wysprzedania).
UWAGA! Nie przyjmujemy rezerwacji na bilety.

WIECZÓR UWIELBIENIA

Czym jest wieczór uwielbienia:

Kolejnym punktem warsztatów jest wieczór uwielbienia, który w tym roku poprowadzi chór Gospel Joy. Spodziewamy się, że będzie to wspaniały czas z Bogiem i ludźmi, w którym wspólnie śpiewem i w radosnej, gospelowej atmosferze będziemy oddawać chwałę Bogu. Wieczór uwielbienia jest otwarty dla każdego, będzie biletowany – więcej na ten temat w dziale „Koszt”. Drodzy Uczestnicy Warsztatów, zapraszajcie swoich znajomych. Zachęcamy – to będzie dobry czas! Do zobaczenia!

ORGANIZATOR PARTNERZY PATRONI

ORGANIZATOR

WSPÓŁORGANIZATOR

PARTNER

klub-dobrej-muzyki

PATRONI

8.dtv_dobra_telewizja_
sweet_surrender
19.emaus
gospel_box wp_hq
wtk