Gospel Joy | WARSZTATY GOSPEL POZNAŃ 2016
22277
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22277,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

WARSZTATY GOSPEL TO

  • “WARSZTATY GOSPEL TO WYDARZENIE, KTÓRE ZMIENIA ŻYCIE” – to hasło towarzyszy nam nieprzerwanie już od 2003 roku.
  • 2-dniowe wydarzenie – weekend pełen gospelowych dźwięków oraz przesłania Gospel (Ewangelii).
  • Nauka radosnych utworów gospel pod okiem charyzmatycznych instruktorów z USA, UK i Polski.
  • 3-głosowa harmonia – utwory uczone są w sekcjach sopranów, altów i tenorów; przy akompaniamencie zespołu grającego przez 2 dni na żywo.
  • Utwory uczone głownie w j.angielskim (ze względu na zagranicznych instruktorów), będą też 2 utwory w języku polskim. Nie trzeba biegle znać j.angielskiego, teksty będą przetłumaczone w śpiewnikach, a wszystkie próby i koncert będą tłumaczone na bieżąco; znajomość angielskiego będzie jednak dużym ułatwieniem; nie będzie nut – utwory będą uczone wyłącznie ze słuchu.
  • Wydarzenie otwarte dla każdego – młodzieży i dorosłych (bez przesłuchań wstępnych, dla amatorów i profesjonalistów, dla osób, które nigdy nie śpiewały, jak i dla tych, które chcą rozbudować swój warsztat muzyczny, bez względu na wiek) – historia pokazuje uczestników 13-letnich oraz 70-letnich.
  • Warsztaty gospel dla dzieci to osobne wydarzenie, które organizujemy w niektórych miastach – to 1 dzień z utworami gospel dla najmłodszych – dla dzieci od 5 do 12 roku życia.
  • Koncert finałowy przed kilkusetosobową publicznością, który jest zwieńczeniem weekendu pełnego mocy!

TERMIN I MIEJSCE

KOSZTY

WARSZTATY - KIEDY I GDZIE?

Co:XIV Poznańskie Warsztaty Gospel
Kiedy3-4 grudnia 2016 r.
Warsztaty (sobota)Collegium Da Vinci gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań 61-719, http://www.cdv.pl
Warsztaty (niedziela)Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Przybyszewskiego 37, 60-356 Poznań, http://ckd.ump.edu.pl
Próba generalna i koncert finałowy dzieci oraz dorosłych (niedziela)Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Przybyszewskiego 37, 60-356 Poznań

JAK DOJECHAĆ

SOBOTA (dorośli): Collegium Da Vinciul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, 61-719 Poznań
Środek transportu z:Do:
Autobus 68 z Dworca Głównego, PRZYSTANEK: POZNAŃ GŁÓWNYPRZYSTANEK: URZĄD MARSZAŁKOWSKI (pieszo ok 400 metrów)
Autobus 51 z Dworca Głównego, PRZYSTANEK: POZNAŃ GŁÓWNYPRZYSTANEK: URZĄD MARSZAŁKOWSKI (pieszo ok 400 metrów)
Autobus 69 z Centrum, PRZYSTANEK: BAŁTYKPRZYSTANEK: URZĄD MARSZAŁKOWSKI (pieszo ok 400 metrów)
NIEDZIELA (dorośli): Centrum Kongresowo -Dydaktyczneul. Przybyszewskiego 37, 60-356 Poznań
Środek transportu z:Do:
Podróż z przesiadką: tramwaj 6 z Dworca Głównego, PRZYSTANEK: DWORZEC PKP POZNAŃ GŁÓWNY, potem autobus 69 z Centrum, PRZYSTANEK: BAŁTYK.Tramwaj do: PRZYSTANEK: BAŁTYK, autobus do: PRZYSTANEK: BUKOWSKA (pieszo około 200 metrów)
Autobus 63 z Dworca Głównego, PRZYSTANEK: DWORZEC PKP POZNAŃ GŁÓWNYPRZYSTANEK: POLNA/SZPITAL (pieszo około 350 metrów)

By zaplanować dojazd można skorzystać z wyszukiwarki połączeń i rozkładów jazdy komunikacji poznańskiej: poznan.jakdojade.pl/ lub z aplikacji na smartfony JakDojade.

KOSZTY WARSZTATÓW

Ceny promocyjne obowiązujące do 1 listopada 2016 r.:

Zapisy indywidualne – 80 zł/os

Zapisy grupowe (min. 5 osób) – 70 zł/os

Maxi Grupa (min. 10 osób) – 60 zł/os (przy zapisach Maxi Grupy – 1 osoba ma wstęp wolny, np. opiekun)

Promocja obowiązuje przy jednoczesnej rejestracji i wpłacie do 1 listopada.

 

Ceny regularne od 2 listopad 2016 r.:

Zapisy indywidualne – 90 zł/os.

Zapisy grupowe (min. 5 osób) –80 zł/os.

Maxi Grupa (min. 10 osób) – 70 zł/os.

 

Numer konta, na które należy dokonywać wpłat za udział w Warsztatach Gospel:

Fundacja Pro Novis
Millenium Bank

32 1160 2202 0000 0000 3915 5151

 

UWAGA!
W przypadku rezygnacji uczestnika wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
Cena NIE ZAWIERA noclegu oraz wyżywienia.
Nie potwierdzamy indywidualnie wpłaty na konto – w przypadku wpłat dokonanych do 7 dni przed Warsztatami, prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia wpłaty.

WIECZÓR UWIELBIENIA (SOBOTA)

Dla uczestników Warsztatów oraz zaproszonych gości: wstęp wolny

BILETY NA KONCERT FINAŁOWY (NIEDZIELA)

Dzieci do 6 roku życia – wstęp wolny

Bilet ulgowy (do 13 r.ż.) – 10 zł/os.

Bilet normalny (od 14 r.ż.) – 15 zł/os.

 

Dla uczestników warsztatów (dorosłych i dzieci) wstęp na koncert jest oczywiście bezpłatny – Uczestnicy są tego wieczoru Artystami występującymi na scenie.

 

Bilety można nabyć tylko podczas trwania Warsztatów (podczas rejestracji w sobotę/niedzielę) oraz przed koncertem finałowym (do momentu ich wysprzedania).

 

UWAGA: na poziomie rejestracji prosimy zadeklarować, czy wykorzystają Państwo możliwość zakupu 1 biletu przypadającego na uczestnika.

INSTRUKTORZY

I MUZYCY

AGNIESZKA „Baca” GÓRSKA-TOMASZEWSKA

„Baca” to dyrygentka poznańskiego chóru Gospel Joy, który prowadzi wytrwale od 1997 roku. Gospel to wielka pasja i styl jej życia, którym zaraża innych podczas koncertów i dziesiątek warsztatów, które prowadzi regularnie w całej Polsce.

Wraz z chórem Gospel Joy, Agnieszka Górska-Tomaszewska ma na swoim koncie liczne sukcesy –m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gospel w Osieku, półfinał programu TVN „Mam Talent” w 2013 r. oraz występy z artystami takimi jak Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Mate.o, Mezo, New Life M.

W 2010 roku „Baca” założyła także Kids oraz Teens Gospel Joy – chóry, które popularyzują muzykę gospel również wśród dzieci i młodzieży. Rozpoczęła także gospelową działalność chórów dla dzieci w kilku szkołach w okolicy Poznania.

Agnieszka sprawdziła się także dwukrotnie jako chórmistrzyni w programie „Bitwy na Głosy” (TVP2) w poznańskich drużynach Mezo (2012 r.) oraz Libera (2013 r.).

Jest znana jako wulkan energii, pełna ciepła i uśmiechu oraz niegasnącego entuzjazmu. Z łatwością porywa publiczność do śpiewu i tańca – w jej towarzystwie po prostu nie da się wysiedzieć!

KAREN BURKE

Urodziła się w Brantford, Ontario (Kanada). W 1979 r. ukończyła kierunek muzyczny na Uniwersytecie McMaster z wyróżnieniem, gdzie rozwinęła również swoje zainteresowanie dyrygenturą chóralną. Karen ma niesamowity talent do pracy chóralnej i w tamtym czasie otrzymała stypendium Louise E. Bettger; medal za szczególne osiągnięcia humanistyczne, nagrodę (Hamilton Alumnae Branch Award) za wybitne osiągnięcia i ukończenie muzycznych studiów magisterskich (Bachelor of Music) w 1983 roku. Karen otrzymała również dyplom za nauczanie w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w 1985 roku (A.R.C.T. Diploma in Piano Teching).
Po dwunastoletnim epizodzie jako nauczyciel muzyki w szkole średniej w Toronto, Karen została profesorem na wydziale muzycznym na Uniwersytecie York w 2005 roku i założyła tam Uniwersytecki Chór Gospel. Jej kariera muzyczna obejmuje również pracę mówcy, nauczyciela fortepianu oraz instruktora warsztatów. Karen jest często zapraszana zagranicę, głównie do Polski, by uczyć na warsztatach gospel.
Jest współzałożycielką i dyrygentką Toronto Mass Choir, współwłaścicielką wytwórni Burke Music Inc. i twórcą pierwszego w Kanadzie programu nauczania gospel na poziomie uniwersyteckim.

DAVID DANIEL

David Daniel to brytyjski instruktor i wokalista gospel, pastor, był z nami na Warsztatach w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Brzegu i Toruniu. Posiada wspaniały, ciepły, niski głos, który potrafi uzupełnić wyśmienitym falsetem. David prowadził chór The People`s Christian Fellowship Choir w Londynie, z którym wydał kilka płyt. Jego muzyczna służba dotarła do wielu krajów i kościołów. Ma doskonałą pamięć do twarzy i sytuacji. Szczerze kocha Polskę i Polaków i zawsze chętnie do nas wraca. David dla wielu osób jest wzorem godnym naśladowania, osobą szczególnie oddaną głoszeniu Słowa Bożego.

Poniżej zamieszczamy filmik promujący warsztaty gospel – na nagraniu m.in. instruktorzy Agnieszka Górska Tomaszewska oraz David Daniel.

Poniżej jeszcze można zobaczyć film podsumowujący warsztaty, które odbyły się w Puławach w 2015 r. Film udostępniamy za pośrednictwem kanału YT Pana Roberta Sosika.

COREY BUTLER

Corey to utalentowany artysta z Kanady o licznych talentach i pomysłach. Jest dyrektorem muzycznym Toronto Mass Choir i producentem pierwszego świątecznego albumu chóru pt. “A Christmas Gift”. Corey pracuje także na York University, gdzie jest mentorem młodych muzyków. W 2010 roku wspólnie z Karen Burke stworzył sztukę pt. “Evolution of Gospel Music”. Mimo że gospel mocno wpływa na muzykę, którą tworzy, to Corey nie ogranicza się do niej – skomponował  muzykę i dyrygował także orkiestrami symfonicznymi.

PLAN WARSZTATÓW

NOCLEGI I POSIŁKI

Drodzy Uczestnicy krótko informujemy, że plan warsztatów może ulec nieznacznym zmianom i dotyczy to głównie drugiego dnia ze względu na próbę generalną oraz przygotowania do koncertu finałowego.

SOBOTA, 14 LISTOPADA 2015 R.

8:309:00rejestracja uczestników
9:0011:00I warsztat gospel
11:0011:30przerwa
11:3013:00II warsztat gospel
13:0014:30przerwa obiadowa
14:3016:00III warsztat gospel
16:0016:30przerwa
16:3018:00IV warsztat gospel
18:0018:15krótka przerwa
18:1519:45otwarty wieczór uwielbienia

NIEDZIELA, 15 LISTOPADA 2015 R.

9:3011:30V warsztat gospel
11:3012:00przerwa
12:0013:30VI warsztat gospel
13:3015:00przerwa obiadowa
15:0016:15próba generalna przed koncertem
16:1517:00przerwa techniczna (w tym próba dzieci)
17:0019:00koncert finałowy

Zachęcamy do poszukania noclegów na własną rękę, Poznań dysponuje wieloma miejscami do spania:

 

http://www.nocowanie.pl/

 

http://www.booking.com/

 

Polecamy:

Cinnamon Hostel – ul. Gwarna 10 (w bramie), który w roku ubiegłym gościł naszych uczestników, więcej bezpośrednio stronie:

http://www.cinnamonhostel-poznan.infoturystyka.pl/

W planie warsztatowym przewidujemy przerwy kawowe, podczas których będzie możliwość zakupu kawy, herbaty oraz drobnych słodkości.

 

Będzie również przerwa obiadowa, podczas której będzie można zjeść ciepły posiłek zamówiony wcześniej podczas rejestracji. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich obsługiwać nas będzie sprawdzona i smaczna “KUCHNIA SMAKÓW”, która przywiezie do nas zestawy obiadowe. Każdego dnia będzie do wyboru danie mięsne lub danie wegetariańskie w cenie 11 zł za zestaw (1 drugie danie).

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

KONCERT FINAŁOWY

WIECZÓR UWIELBIENIA

ZAPISY INDYWIDUALNE

REJESTRACJA ZMKNIĘTA
OD DNIA 22-11-2016

ZAPISY GRUPOWE

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA
OD DNIA 22-11-2016

Zgłoszenie grupowe dotyczy zorganizowanych grup uczestników (dorosłych i/lub młodzieży) liczących minimum 5 osób lub 10 osób (lub więcej:) )

W celu rejestracji grupy prosimy pobrać formularz rejestracyjny (należy pobrać go klikając TUTAJ). Opiekun grupy powinien wypełnić formularz wpisując wszystkie konieczne dane w tym nazwiska członków grupy i jej nazwę. Wypełniony formularz prosimy przesłać na nasz e-mail: info@warsztatygospel.pl

Wpłaty w imieniu całej grupy prosimy dokonać na podane poniżej konto. Po otrzymaniu zgłoszenia grupowego zostanie wysłane potwierdzenie mailowe.

Dane do przelewu:
Fundacja Pro Novis, ul. Śnieżna 9a, 62-002 Suchy Las
nr konta: 3211 6022 0200 0000 0039 1551 51
W tytule przelewu/wpłaty prosimy podać imię i nazwisko lub nazwę grupy oraz dopisek „WG Poznań + nazwa grupy”.

 

Uwaga – dotyczy zapisów indywidualnych i grupowych!

Uczestnicy poniżej 18 roku życia mogą się rejestrować w systemie on-line jednak wymagane jest, aby rodzic/opiekun prawny wyraził pisemną zgodę na uczestnictwo w Warsztatach. Podczas rejestracji na miejscu w sobotę każdy niepełnoletni uczestnik będzie musiał przedstawić wypełnione pisemko (zgodę), którą będziemy zbierać. Zgodę rodzica można pobrać TUTAJ.

 

Wypełnienie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika warsztatów na przetwarzanie przez Fundację Pro Novis zawartych w nim danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. Dz. U. 133, poz. 833.

KONCERT FINAŁOWY

Koncert będzie zakończeniem całych Warsztatów, a wystąpią w nim wszyscy uczestnicy: dzieci i dorośli. Wzorem lat ubiegłych koncert rozpocznie chór dziecięcy, który zaprezentuje to, czego dzieci nauczyły się na niedzielnych warsztatach. Będzie to na pewno ogromne przeżycie zarówno dla chórzystów, jak i dla ich rodziców czy zaproszonych gości.

Bilety będzie można nabyć tylko podczas trwania warsztatów w sobotę i niedzielę oraz przed koncertem (do momentu ich wysprzedania).
UWAGA! Nie przyjmujemy rezerwacji na bilety.

WIECZÓR UWIELBIENIA

Czym jest wieczór uwielbienia:

Kolejnym punktem warsztatów jest wieczór uwielbienia, który w tym roku poprowadzi ekipa wolontariuszy. Spodziewamy się, że będzie to wspaniały czas z Bogiem i ludźmi, w którym wspólnie śpiewem i w radosnej atmosferze będziemy oddawać chwałę Bogu. Wieczór uwielbienia jest otwarty dla każdego, nie będzie biletowany. Drodzy Uczestnicy Warsztatów, zapraszajcie swoich znajomych. Zachęcamy – to będzie dobry czas! Do zobaczenia!

ORGANIZATOR PARTNERZY PATRONI

ORGANIZATOR

PARTNER

klub-dobrej-muzyki

PATRONI

gospel_box wp_hq
wtk