O NAS

Dlaczego śpiewamy?

Bo Bóg dał na talent 🙂 i bardzo chcemy śpiewać Mu i za to dziękować!
Bo nie musimy się bać, bo Pan Jezus nas pociesza, kiedy nam smutno.
Mamy tysiąc powodów, dlaczego chcemy śpiewać!
Opowiemy Wam o nich w naszych piosenkach.

KIDS Gospel Joy

…to prawdziwy, niepowtarzalny, wyjątkowy chór gospel dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat.

MUZYKA GOSPEL

Gospel to muzyka, która wielbi i chwali naszego Pana Jezusa, w niezwykle radosny i dynamiczny sposób. Na próbach i koncertach tańczymy, skaczemy, klaszczemy i bawimy się tak, że nikt nie chce wracać do domu 🙂 A wszystko pod okiem doświadczonej dyrygentki chóru Gospel Joy – Agnieszki Górskiej–Tomaszewskiej, zwanej Bacą :), która z wielką pasją i radością prowadzi nas w świat gospel.

Dynamicznie, z wielką energią i radością chcemy naszemu Panu wyśpiewać wdzięczność. Pragniemy dzielić się tymi wieściami z innymi, dlatego chcemy śpiewać na koncertach, w kościołach, szkołach i innych miejscach.

Kids Gospel Joy zapewnia dzieciom doskonały rozwój muzyczny, opierając się przy tym na zasadach chrześcijańskich.

 Gospel to świetny sposób, aby rozwijać u dzieci poczucie rytmu. Ta muzyka rodem od czarnoskórych niewolników z USA jest szczególnie rytmiczna i wymagająca dodatkowo koordynacji ruchowej. Niełatwo to pojąć, ale z czasem każde dziecko jest w stanie nauczyć się ruszać i śpiewać jednocześnie wzmacniając swoje poczucie rytmu.

Kids Gospel Joy to również niezwykła okazja dla dzieci, aby na żywo osłuchać się z instrumentami rozwijając swoją wrażliwość muzyczną, koncertować w najróżniejszych miejscach, śpiewać do mikrofonu a być może również zostać solistą 🙂

Od czasu do czasu na naszych próbach i koncertach mamy gości specjalnych np. czarnoskórych muzyków gospel, którzy nas odwiedzają prosto z serca gospel czyli z USA.

Jest też możliwość zaśpiewania wspólnie z Gospel Joy. A gdy młody „gospelek” wyrośnie już z „Kids-ów”, to może trafić już prosto do „dużego” Gospel Joy.

 Kids Gospel Joy to również nauka:

  • pracy w grupie,
  • prezencji na scenie,
  • odpowiedzialności,
  • słuchania innych (w sensie muzycznym)

 …a także możliwość poznania innych dzieci z podobnymi zainteresowaniami.

 Istniejemy od stycznia 2010 roku i mamy za sobą mnóstwo koncertów, występów i warsztatów. Braliśmy udział w kilku festiwalach chóralnych i chrześcijańskich zawsze zajmując miejsca na podium.

“Śpiewajcie Jemu pieśń nową, pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie!” Ps 33:3

DOŁĄCZ DO NAS

Aby zapisać dziecko do KIDS Gospel Joy, wystarczy wysłać do nas wiadomość
na adres e-mail: gospeljoy@gospeljoy.pl

 Przyjmujemy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat.
Nie prowadzimy przesłuchań kwalifikacyjnych.

 Próby chóru KIDS Gospel Joy odbywają się raz w tygodniu:

  • W Suchym Lesie (Centrum Kultury, ul. Szkolna 16) – wtorek, godz. 15:50 – 16:50
  • W Poznaniu (Szkoła Gaudium Et Studium, ul. Św. Michała 50M, 61-118 Poznań) – wtorek, godz. 17:50 – 18:50.

Słowo od dyrygentki:)

Kocham dzieci i staram się im stworzyć piękne miejsce, pełne przyjaźni, wzajemnego wsparcia, poczucia własnej wartości i przynależności do Boga. Chcę dawać dzieciom przestrzeń na rozwój poprzez zachęcanie, wspieranie, chwalenie i dzielenie się wszystkim co umiem i czym zostałam obdarowana. Mam nadzieję, że przynależność do zespołu pozwoli im rozwinąć pasję śpiewania i rozbudzi ich muzykalność, tak by mogła im w dorosłym życiu służyć w przyjemności i być może pracy zawodowej. Ruch i jednoczesne śpiewanie pobudza mocno poczucie rytmu i stwarza fantastyczne warunki, by całe nasze ciało żyło muzyką. Zachęcam dzieci do śpiewania solo, każdego na swoim poziomie rozwoju i wskazuję, co jeszcze i w jakim kierunku mogą się wciąż rozwijać. Ogromnie się cieszę, kiedy widzę prawdziwe przyjaźnie wyrastające na moich oczach, nie pochwalam jednak zbytniego gadulstwa na próbach… i mogę być czasem „ostra” w tych kwestiach. Za względu na małą ilość prób, staram się wykorzystać czas maksymalnie jak się da, ale nawet jeśli to zrobię, a dzieci nie przyjdą, to największe starania pójdą na marne. Dlatego zależy mi bardzo, by dzieci regularnie przychodziły na próby, bo tylko wtedy uzyskamy najlepszą możliwą jakość. Postarajmy się ten nasz zespół potraktować naprawdę poważnie.