Gospel Joy | KIDS Gospel Joy
20617
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-20617,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

O NAS

Dlaczego śpiewamy?

Bo Bóg dał na talent 🙂 i bardzo chcemy śpiewać Mu i za to dziękować!
Bo nie musimy się bać, bo Pan Jezus nas pociesza, kiedy nam smutno.
Mamy tysiąc powodów, dlaczego chcemy śpiewać!
Opowiemy Wam o nich w naszych piosenkach.

 

KIDS Gospel Joy

…to prawdziwy, niepowtarzalny, wyjątkowy chór gospel dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat.

MUZYKA GOSPEL

Gospel to muzyka, która wielbi i chwali naszego Pana Jezusa, w niezwykle radosny i dynamiczny sposób. Na próbach i koncertach tańczymy, skaczemy, klaszczemy i bawimy się tak, że nikt nie chce wracać do domu 🙂 A wszystko pod okiem doświadczonej dyrygentki chóru Gospel Joy – Agnieszki Górskiej–Tomaszewskiej, zwanej Bacą :), która z wielką pasją i radością prowadzi nas w świat gospel.

 

Dynamicznie, z wielką energią i radością chcemy naszemu Panu wyśpiewać wdzięczność. Pragniemy dzielić się tymi wieściami z innymi, dlatego chcemy śpiewać na koncertach, w kościołach, szkołach i innych miejscach.

Kids Gospel Joy zapewnia dzieciom doskonały rozwój muzyczny, opierając się przy tym na zasadach chrześcijańskich.

 

Gospel to świetny sposób, aby rozwijać u dzieci poczucie rytmu. Ta muzyka rodem od czarnoskórych niewolników z USA jest szczególnie rytmiczna i wymagająca dodatkowo koordynacji ruchowej. Niełatwo to pojąć, ale z czasem każde dziecko jest w stanie nauczyć się ruszać i śpiewać jednocześnie wzmacniając swoje poczucie rytmu.

Kids Gospel Joy to również niezwykła okazja dla dzieci, aby na żywo osłuchać się z instrumentami rozwijając swoją wrażliwość muzyczną, koncertować w najróżniejszych miejscach, śpiewać do mikrofonu a być może również zostać solistą 🙂

Od czasu do czasu na naszych próbach i koncertach mamy gości specjalnych np. czarnoskórych muzyków gospel, którzy nas odwiedzają prosto z serca gospel czyli z USA.

Jest też możliwość zaśpiewania wspólnie z Gospel Joy. A gdy młody „gospelek” wyrośnie już z „Kids-ów”, to może trafić już prosto do „dużego” Gospel Joy.

 

Kids Gospel Joy to również nauka:

  • pracy w grupie,
  • prezencji na scenie,
  • odpowiedzialności,
  • słuchania innych (w sensie muzycznym)

 

…a także możliwość poznania innych dzieci z podobnymi zainteresowaniami.

 

Istniejemy od stycznia 2010 roku i mamy za sobą mnóstwo koncertów, występów i warsztatów. Braliśmy udział w kilku festiwalach chóralnych i chrześcijańskich zawsze zajmując miejsca na podium.

„Śpiewajcie Jemu pieśń nową, pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie!” Ps 33:3

DOŁĄCZ DO NAS

Co zrobić, by do nas dołączyć? Po prostu napisz maila na adres e-mail: gospeljoy@gospeljoy.pl

 

W mailu zawrzyj informacje, ze chciałbyś spróbować swoich sil i wpisz ewentualne pytania (jeśli je masz). Jeśli chcesz możesz zaśpiewać kilka piosenek przed dyrygentką.

 

Koszt uczestnictwa w chórze Gospel Joy Kids to 80 zł miesięcznie. Kwota jest płatna z góry na początku każdego miesiąca na konto fundacji:

Fundacja Pro Novis, Millenium Bank, nr konta: 32 1160 2202 0000 0000 3915 5151
Tytułem: Kids Gospel Joy (lub Suchy Las) – nazwisko dziecka – miesiąc

 

Istnieje możliwość zapłaty gotówką przed pierwszą próbą w miesiącu. Zachęcamy jednak do płacenia na konto! Jest większy porządek i lepsza kontrola nad wydatkami 🙂
Pierwsza próba GRATIS!

 

Próby chóru Kids Gospel Joy odbywają się raz w tygodniu:

  • W Suchym Lesie (Centrum Kultury, ul. Szkolna 16) – wtorek, godz. 15:50 – 16:50
  • W Poznaniu (Szkoła Gaudium Et Studium, ul. Św. Michała 50M, 61-118 Poznań) – wtorek, godz. 17:50 – 18:50.

 

Zamieszczamy również REGULAMIN UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH CHÓRU KIDS GOSPEL JOY (Poznań i Suchy Las – rok szkolny 2017/2018), który odpowie na wiele rodzących się pytań. Kliknij tutaj by przeczytać regulamin (otworzy się w nowej zakładce).

Słowo od dyrygentki:)

 

Kocham dzieci i staram się im stworzyć piękne miejsce, pełne przyjaźni, wzajemnego wsparcia, poczucia własnej wartości i przynależności do Boga. Chcę dawać dzieciom przestrzeń na rozwój poprzez zachęcanie, wspieranie, chwalenie i dzielenie się wszystkim co umiem i czym zostałam obdarowana. Mam nadzieję, że przynależność do zespołu pozwoli im rozwinąć pasję śpiewania i rozbudzi ich muzykalność, tak by mogła im w dorosłym życiu służyć w przyjemności i być może pracy zawodowej. Ruch i jednoczesne śpiewanie pobudza mocno poczucie rytmu i stwarza fantastyczne warunki, by całe nasze ciało żyło muzyką. Zachęcam dzieci do śpiewania solo, każdego na swoim poziomie rozwoju i wskazuję, co jeszcze i w jakim kierunku mogą się wciąż rozwijać. Ogromnie się cieszę, kiedy widzę prawdziwe przyjaźnie wyrastające na moich oczach, nie pochwalam jednak zbytniego gadulstwa na próbach… i mogę być czasem „ostra” w tych kwestiach. Za względu na małą ilość prób, staram się wykorzystać czas maksymalnie jak się da, ale nawet jeśli to zrobię, a dzieci nie przyjdą, to największe starania pójdą na marne. Dlatego zależy mi bardzo, by dzieci regularnie przychodziły na próby, bo tylko wtedy uzyskamy najlepszą możliwą jakość. Postarajmy się ten nasz zespół potraktować naprawdę poważnie.