Po okresie próbnym do składu Gospel Joy dołączyli – już na stałe – Piotr Kraśner i Wojciech Roszak. Panowie zaprezentowali nieprzeciętną elastyczność i wysoki poziom muzyczny, co w chórze uważa się za podstawowe cechy, aby przetrwać, żyjąc „na walizkach”. Główną rolę w doborze składu odegrał (dosłownie!) filar sekcji muzycznej – Jakub Wilczek. „Chłopaki” dogadują się zarówno na scenie, jak i poza nią, co pokazały chociażby Warsztaty Gospel w Namysłowie.

25

‏‏

Sylwetki:

Piotr Kraśner – Absolwent Piotr_Krasner.jpgkatedry perkusji na Akademii Muzycznej w Poznaniu, obecnie student Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej o specjalności perkusja jazzowa na tejże uczelni. Na stałe współpracuje z Gospel Joy, Big-Bandem Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Poznańską Sceną Młodych. Udziela się również jako muzyk sesyjny. Koncertował m. in. z Natalią Nykiel, Piotrem Kałużnym, Michałem Sobierajskim, Osoka & Afroband, Andersem Astrandem, Francescą i Antonio Santangelo, Wiesławem Prządką, Ryszardem Bazarnikiem, CoOperate Orchestra, Stand-by Orchestra czy Orkiestrą Symfoniczną AM w Poznaniu. Jest nauczycielem gry na perkusji w prywatnej szkole muzycznej w Poznaniu. Zafascynowany amerykańską kulturą hip-hop, jazzem, gospel oraz muzyką elektroniczną.

wojciech_roszakWojciech Roszak – Student katedry Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie gitary basowej. Zafascynowany od zawsze niskimi częstotliwościami, przygodę z muzyką zaczął w 2009r. Niespełna cztery lata intensywnej, samodzielnej nauki pozwoliły mu pomyślnie zdać egzamin na Akademii Muzycznej i rozpocząć zawodową karierę muzyka. W 2013 roku, razem z Sekstetem Kamila Piotrowicza, wystąpił na RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Obecnie współpracuje z Gospel Joy oraz Poznańską Sceną Młodych. Interesuje się szeroko pojętą muzyką jazzową, soul, R&B. Jego drugą wielką pasją są samochody, szczególnie te, które mają przynajmniej tyle lat co on sam.

‏‏

 

Nie można ukryć też faktu, że Panowie cieszą się popularnością wśród żeńskiej części publiczności, co pokazały wpisy na tablicy pamiątkowej Warsztatów:

 

Przede wszystkim – Panowie są podekscytowani nowymi możliwościami, które daje im udział w Gospelowych przedsięwzięciach. Zapowiada się bardzo dobra współpraca!