Zaproszenie do Kanady było dla nas ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem. To niesamowite, że drugi raz w ciągu roku mieliśmy możliwość podróży na drugi koniec świata w celu zaprezentowania naszej działalności! Koncertowanie rozpoczęliśmy już 17 października, występując w First Baptist Church of Toronto. I tak zaczęła się nasza największa dotychczas trasa koncertowa – w ciągu niemal trzech tygodni mieliśmy okazję zaśpiewać aż 17 razy! Występowaliśmy w kościołach małych i dużych, w ośrodku misyjnym, szkole czy na uniwersytecie; śpiewaliśmy kilkunastominutowe nabożeństwa i dwugodzinne koncerty; dla pełnych sal i w kameralnym gronie – zawsze jednak spotykaliśmy się z niesamowitym przyjęciem naszej muzyki ze strony publiczności!

Oglądnij VIDEO z trasy po Kanadzie

 

Do Toronto dotarliśmy 15 października i już od pierwszych minut czuliśmy ogromną miłość od ludzi, których kolejno spotykaliśmy na swojej drodze. Pierwszych kilka nocy spędziliśmy w domach polskich rodzin, mieszkających w Kanadzie, które pokazały nam swoje ogromne serca, goszcząc nas u siebie i robiąc wszystko, aby niczego nam nie zabrakło. Nie spodziewaliśmy się nawet połowy dobra, jakie spłynęło na nas w Kanadzie! Było to dla nas ogromne doświadczenie sceniczne, ale też przywilej i wielkie wyróżnienie, by móc głosić Ewangelię na kanadyjskiej ziemi. Mieliśmy okazję zaśpiewać na jednej scenie ze wspaniałym chórem Toronto Mass Choir, poznaliśmy chórzystów York University Gospel Choir oraz University of Toronto Gospel Choir. Nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, które z pewnością nie zakończyły się wraz z powrotem do Polski!

 W przerwach między śpiewaniem (których wbrew pozorom było całkiem sporo :)) mieliśmy czas na wspólne wycieczki, poznawanie siebie nawzajem, ale również poznawanie Boga. Regularnie spotykaliśmy się, aby czytać wspólnie Pismo Święte, spędzaliśmy czas na długich rozmowach, spacerach, grach i zabawach – integracjom nie było końca i z pewnością po tym wyjeździe nasze relacje jeszcze bardziej się zacieśniły.

Nie mogliśmy oczywiście pominąć największych atrakcji turystycznych Kanady – spędziliśmy trzy wspaniałe dni, zwiedzając miasto, podziwiając panoramę z CN Tower oraz rozkoszując się widokiem Niagary (również z baaardzo bliska!). Niepodważalną atrakcją był z pewnością również Festival of Praise, gdzie – tym razem z drugiej strony sceny – mogliśmy usłyszeć największe gwiazdy muzyki chrześcijańskiej, które od lat są dla nas inspiracją. Donnie McClurkin, Fred Hammond, Kim Burrel – takich głosów nie słyszy się na co dzień! Spotkaliśmy tam również naszego przyjaciela, Briana Fentressa, który towarzyszył artystom na scenie, śpiewając w chórku.

Oglądnij VIDEO z Festival of Praise

Czas w Kanadzie minął nam bardzo szybko i choć ciężko było się rozstawać, wytęsknieni za Polską, naszymi rodzinami i przyjaciółmi, chętnie wróciliśmy do kraju. Podczas tych kilkunastu dni naładowaliśmy baterie zupełnie nową energią i upewniliśmy się, że to, co robimy, ma sens i autentycznie przynosi Bogu chwałę – również w miejscach, w których byśmy się tego nie spodziewali! Z niecierpliwością, ale również ogromnym pokojem, patrzymy w przyszłość – wiemy bowiem, że Bóg jeszcze nie skończył swojej działalności. :)”

Wpis przygotował Szymon Ludwiczak – chórzysta Gospel Joy