Gospel Joy | Nowa płyta Gospel Joy – “Napełniaj” już w sprzedaży!
23260
post-template-default,single,single-post,postid-23260,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Nowa płyta Gospel Joy – “Napełniaj” już w sprzedaży!

‏Dzień 17 listopada to data premiery najnowszego, czwartego z kolei, albumu CD i DVD poznańskiego chóru Gospel Joy,
który jest już dostępny w oficjalnym sklepie Gospel Joy!

 ‎‎

Płyta „Napełniaj” to gospelowa uczta – polskie utwory, napisane przez znakomitych muzyków, zostały zaaranżowane przez kanadyjskiego kompozytora Coreya Butlera. Gościnnie na płycie występuje Natalia Niemen, znana ze swego potężnego i energetycznego głosu. Wszystko to przy akompaniamencie wspaniałych instrumentalistów. Materiał nagrany został podczas koncertu 5 grudnia 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Jak wspomina dyrygentka chóru, Agnieszka Górska-Tomaszewska, pomysł na kolejny album pojawił się już dobre 4-5 lat temu.

“Od tego czasu zmieniała się koncepcja, repertuar a pomysły się wyprzedzały szybciej, niż byliśmy w stanie na nie zareagować. Ciągle jednak coś się nie składało, a my… cóż, dużo się modliliśmy i czekaliśmy na Bożą odpowiedź, co robić. Ta odpowiedź przyszła, a raczej powaliła nas, w postaci niezwykłego, utalentowanego producenta, kanadyjskiego muzyka, aranżera i pianisty – Corey’a Butler’a. Dla mnie ta płyta jest kolejnym potwierdzeniem, jak Bóg nam błogosławi, to już 20 lat!”

Repertuar jest bardzo zróżnicowany a w jego skład wchodzą utwory podniosłe i liryczne oraz takie,
które tryskają radością codziennego życia.

Tydzień po premierze odbył się uroczysty koncert z okazji dwudziestolecia chóru, współfinansowany z budżetu Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dla Gospel Joy i wszystkich, którym w sercu gra “Gospel-Radość” listopad był miesiącem, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Kup płytę:‎ 

 

No Comments

Post a Comment