Tegoroczna Gospelownia nie dała wytchnienia zarówno Wolontariuszom, jak i Warsztatowiczom, którzy w swej wytrwałości chłonęli wszelki dźwięk i przejmowali każdy ruch od niesamowitych instruktorów.

 

Ruth Waldron, Agnieszka 'Baca’ Tomaszewska i Peter Francis – tak, to właśnie oni wzbudzili cały gmach Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej i porwali wszystkich uczestników w świat prawdziwej muzyki Gospel.

 

Już samo otwarcie Festiwalu było nie lada atrakcją, a to za sprawą wyjątkowego koncertu, podczas którego Gospel Joy połączył siły razem z bandem, utworzonym z uczniów szkoły muzycznej. Nie było to jednak spontaniczne przedsięwzięcie. Kilka tygodni temu ów młodzi instrumentaliści przeszli solidny warsztat pod okiem Campa Cirklanda – szefa The Metro Big Band z USA. Efekty ich pracy można było podziwiać podczas koncertu inaugurującego Festiwal Gospelownia, a pałeczkę dyrygencką przejął na ten czas Corey Butler (Kanada) – dyrektor muzyczny Toronto Mass Choir.

 

Drugiego festiwalowego dnia rozpoczęły się XVI Poznańskie Warsztaty Gospel. Między sesjami warsztatowymi miał również miejsce Przegląd Chórów. Wszystkie grupy muzyczne zaprezentowały bardzo wysoki poziom, ale szczególne wyróżnienie otrzymał chór Under Grace z Warszawy pod kierownictwem Katarzyny Kiklewicz.

 

Po intensywnych lekcjach z instruktorami, wszyscy mogli wyciszyć się i naładować duchowo podczas „Otwartego wieczoru uwielbienia”, poprowadzonego przez Wolontariuszy festiwalu.

 

Tak jak co roku, Gospel przyciągnął również rozśpiewane i roztańczone dzieciaki. Podczas jednodniowych Warsztatów Gospel dla Dzieci, mali wokaliści, pod okiem Agnieszki 'Bacy’ Tomaszewskiej, nauczyli się kilku piosenek i tego samego dnia dali porywający koncert, prezentując wokalno-taneczne efekty kilkugodzinnej pracy.

 

Równie energetycznym koncertem dorosłych uczestników warsztatów, zakończyła się tegoroczna Gospelownia. Porywająca muzyka, zachęcająca do wspólnego śpiewu i tańca, nie pozwoliła publiczności zbyt długo siedzieć. Wszystko to przeplatane mocnymi świadectwami Bożego działania, płynącymi wprost od samych instruktorów, stworzyło wyjątkową, pełną mocy atmosferę.

 

Taki niezwykły weekend, pełen gospelowych brzmień, pozostawia niezapomniane wrażenia.

 

II Edycja Festiwalu Gospelownia zapisała się już na kartach historii, a co przyniesie rok na polu warsztatowym? Z pewnością kolejną muzyczną dawkę GOSPEL!

 

Autorem tekstu jest Marlena „Marlę” Piotrowska – wolontariuszka warsztatów oraz chórzystka Gospel Joy.

 

 

Więcej zdjęć można znaleźć na oficjalnym profilu Warsztatów Gospel na Facebooku.

 

Można też obejrzeć krótkie nagranie z koncertu finałowego: 

 

Opublikowany przez Olę Rogalą Niedziela, 25 listopada 2018